iNTiZAR 2018

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
iNTiZAR 2018

iNTiZAR FAN CLUB Hoşgeldin Misafir İntizar Fanda Toplam 0 Mesajın Var

Ne Sezen Ne Ajda Anla Bizi İNTİZAR Abla...https://intizar.yetkinforum.com Fan Club www.intizar.tk
iNTiZAR 2009 Yeni Albümü Hakkında Bilgiler: Tıkla

Giriş yap

Şifremi unuttum

Galeri

Seni Unutmayacağım Çitlenbik Empty

En son konular

» İntizar - Aşk Yağmurları
tarafından BURAK Salı Şub. 19, 2013 3:34 pm

» İntizar - Aşk Yağmurları
tarafından BURAK Ptsi Şub. 18, 2013 3:13 am

» bir ewladının annesi için çabası...
tarafından semranur Salı Ağus. 28, 2012 10:39 pm

» Asi sair ve intizar
tarafından yerdelen25 Ptsi Haz. 11, 2012 1:18 pm

» Intizar Yeni Albümü ile Viyana da 14 Nisan 2012
tarafından trojaeventsvienna Ptsi Şub. 06, 2012 2:59 pm

» EYLEM
tarafından kayahantemiz Ptsi Ekim 03, 2011 4:28 pm

» saygı ve sevgılerımle canım ablama
tarafından f@ruk Cuma Tem. 08, 2011 12:12 am

» selam
tarafından f@ruk Salı Nis. 05, 2011 1:20 pm

» Gelincik
tarafından güller diyarı Perş. Şub. 24, 2011 1:35 am

» Selam
tarafından güller diyarı Ptsi Şub. 21, 2011 11:08 pm

» En Çok Sevdiğiniz Mevsim
tarafından EkseN Cuma Şub. 11, 2011 11:01 pm

» Tanışma Merasimi
tarafından Melegimm Paz Ara. 05, 2010 10:24 pm

» selam:)
tarafından f@ruk Çarş. Kas. 24, 2010 11:41 pm

» intizarmm:))
tarafından f@ruk Çarş. Kas. 24, 2010 8:01 pm

» selam
tarafından ömer Çarş. Kas. 24, 2010 1:37 pm

» İNTİZAR dan bayram mesajı
tarafından red devıl Çarş. Kas. 24, 2010 11:00 am

» çirkinim:):)
tarafından çirkinimm Ptsi Kas. 08, 2010 1:33 pm

» canımsın:)
tarafından çirkinimm Cuma Kas. 05, 2010 4:41 pm

» intizarım:):)
tarafından çirkinimm Cuma Kas. 05, 2010 2:12 pm

» BİR YANLIZLIK ÖYKÜSÜ
tarafından f@ruk Çarş. Kas. 03, 2010 8:19 pm

» yeni yep yeni büyük insan klip org
tarafından boyabatlı Paz Ekim 31, 2010 10:15 am

» cansin iste varmi ötesi
tarafından bulut Cuma Ekim 22, 2010 1:04 pm

» intizar
tarafından bulut Cuma Ekim 22, 2010 12:59 pm

» farkımız orjinal olmamız
tarafından göcebe Perş. Ekim 21, 2010 7:43 pm

» yüreğimizin tercümanı
tarafından göcebe Perş. Ekim 21, 2010 7:41 pm

» İçimi dökemem derdimi diyemem Kimse anlamaz ki canım İçimi dökemem derdimi diyemem Kimse anlamaz ki canım.....
tarafından göcebe Perş. Ekim 21, 2010 7:41 pm

» At savur at sevdayı bir yere fırlat Bitti sayıp acıyı kaldır öyle yat......
tarafından göcebe Perş. Ekim 21, 2010 7:40 pm

» İntizar ve Latif Doğan
tarafından göcebe Perş. Ekim 21, 2010 7:40 pm

» İNTİZAR - Ben Değilim (Video Klip)
tarafından bulut Perş. Eyl. 30, 2010 12:45 pm

» sky stuttgart
tarafından göcebe Ptsi Eyl. 20, 2010 10:22 am

Anket

En iyi yollayıcılar

f@ruk (1057)
Seni Unutmayacağım Çitlenbik Bar_leftSeni Unutmayacağım Çitlenbik BarSeni Unutmayacağım Çitlenbik Bar_right 
göcebe (1038)
Seni Unutmayacağım Çitlenbik Bar_leftSeni Unutmayacağım Çitlenbik BarSeni Unutmayacağım Çitlenbik Bar_right 
BURAK (645)
gelincik (536)
intizarcı (425)
tomarza_19 (187)
DNZ (186)
Çiço (186)
GeLiNcİk (162)
MURAT5454 (141)

Istatistikler

Kullanıcılarımız toplam 6251 mesaj attılar bunda 1104 konu

Toplam 1862 kayıtlı kullanıcımız var

Son kaydolan kullanıcımız: manrumber

intizarfan 2017

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

2 posters

Seni Unutmayacağım Çitlenbik

enjoy
    enjoy
    İntizarcı Üye
    İntizarcı Üye

Kadın
    Durumum : Seni Unutmayacağım Çitlenbik Deli10
    Itibar : 0

Seni Unutmayacağım Çitlenbik Empty Seni Unutmayacağım Çitlenbik

Mesaj tarafından enjoy Çarş. Tem. 23, 2008 3:16 pm

Avuçlarımın arasındaydı ufacık ve titriyordu zavallı şerçe kuşu. Alışverişten döndüğümde bahçede duydum sesini. Elimdekileri bırakıp hemen bahçeye koştum. Yerde yatıyordu. Belli çaresizdi. Karşıdan gelen bir kedi, sanki yalanır gibi yaklaşıyordu serçe kuşuna. Yerden taş aldığım gibi fırlattım olduğu yere. Nasıl kaçacağını bilemedi. İşte avuçlarımdaydı. Ürkek bir şekilde bağırıyordu.

Aceleyle eve gittim. Eskiden kalma kuş kafesine koydum önu. Annesini arıyordu sanki.. Keşke dilinden anlayabilseydim. O da bir bebekti işte. Ancak annesi anlardı dilinden. Evde kuş maması vardı. Tekrar elime aldım serçeyi, beslemeye başladım. Acıkmıştı. yerken yüzü gözü mama içinde kalmıştı. Bir yandan içimde bir sızı, bir yandan kediye kaptırmadığım için, bir mutluluk vardı. İsmini çitlembik koymuştum.

Ertesi gün çitlembiğin sesiyle uyandım. Kafesin yanına gittim. Su içiyordu.
    Ne güzel kendi başına su içebiliyordu. Yine elime alıp seve, okşaya mamasını yedirdim. Bu sefer büyük iştahla yiyiyordu. Sanki bebeğimi besler gibi mutluydum. O yedikçe ben doyuyordum. Aradan zaman geçtikçe,
    tüyleri harika bir şekil almaya başlamıştı. Bulduğumda ise bedeninin çoğu tüysüzdü.

Çitlenbik alışmıştı bana, elime alır sever, okşardım. Hiç sesi çıkmazdı. Bir gün uyandığımda kafesin kapısından bana seslendiğini gördüm. Gözünü ben de açmış ve ilk beni görmüştü. Koltuğa oturdum. Geldi omuzlarıma kondu. Ötmeye başladı. Ben de onunla durmadan konuşuyordum. Sanki o da anlıyor gibi, bana cevap veriyordu. Büyümüştü artık. Günlerim onunla geçiyordu. Dışarda ki ağaçlardan kuş sesleri geldiğinde o da başlıyordu ötmeye, dışarı çıkmak ister gibi cama uçuyordu.

Doğaya ait bir kuşu evde tutmam günahtı. Onu doğaya tekrar bırakacaktım.
    Bir öğle saati, birsürü serçe evimin önünde ki çınar ağacına konmuştu. Hep birlikte harika şarkılar söylüyorlardı sanki. Çitlembiğe elimi uzattım. Çekinmeden avucumun içine geldi. Camı açtım. Haydi çitlenbik. senin yerin
    arkadaşlarının yanı dedim. Avuşlarımın arasına bir gaga attı. Öpmüştü elimi.
    Sonra koşar gibi, ağaçlara uçtu. Birden diğerlerinin arasına karıştı. Tanıyamıyordum onu. Hangisiydi benim çitlembiğim. Elim onu uçurduğum gibi kalmıştı. Bense şaşkınlıkla serçeleri seyrediyordum. Birden birsürü kuşun içinden çitlembiğim geldi ve elime kondu. Bebeğim gelmişti işte.
    Öptüm onu. Senin yerin arkadaşlarının yanı dedim. Tekrar elime bir gaga atıp uçtu. Sürü halinde ki serçelere karıştı. Bir süre sonra hep birlikte ağaçtan gittiler.

Alışmıştım çitlenbiğe, evde gözlerim onu ve avuçlarımda ki sıcaklığını arıyordu hep. Ama herkes ait olduğu yerde olmalıydı. Aradan bir hafta geçti. Gözlerim herzaman çınar ağacına gelen kuşların arasında onu arıyordu. Ve üzgün bir şekilde pencereyi kapatıyordum. Birgün sabah kahvemi içerken, cama tık tık bir şeyle vurulduğunu hissettim. Evim üçüncü kattaydı. Kimse uzanıp vuramazdı. Pencereye doğru gidip açtım. Çitlembik gelmişti. Şaşkındım. Gözümde ki yaşlara mani olamıyordum. Elimi uzattım. Yine avuçlarımın arasında sıcaklığını hissediyordum. Ne güzeldi sevdiğinde sevilmek. Hem de bir kuş tarafından. Elime gaga atmadan gitmedi yine. Ona uzattığım eli unutmamamıştı çitlenbik.

Arada bir ay geçmişti görememiştim sevgili kuşumu. Gözüm ağaçta kolumsa pencerenin kenarında özlemle bekliyordum onu. Bir gün yine camın gagalandığını hissettim. Tamam bu çitlenbiktir dedim. Koşarak camı açtım. Evet gelmişti. Ama yalnız değildi. yanında bir serçe kuşu vardı. Demek ki çitlenbik bir yuva kurmuş ve eşini bana getirmişti. Eşi ürkek bir şekilde, yaklaşmıyordu. Çitlenbik ona birşeyler anlatıyordu avuçlarımın arasındayken..
    Kimbilir belki de korkma diyordu ona. Elimde olmadan yine ağlıyordum. Sanki sevdiğime kavuşmuş gibi mutluydum. Fazla kalmadan ikisi de uçup gitti. Epey bir müddet göremedim çitlenbiği. Aklım ise ondaydı. herhalde bebekleri olup onlarla uğraşıyordu.

Sonbahar gelmişti. Rüzgar estikçe, düşüncelerim de yine o vardı. Pencerenin dışarısına ekmekleri ufalayıp koyuyordum. Belki gelir diye.
    Ama gelmiyordu artık. Soğuklar başlamıştı. Doğanın bir armağınıydı çitlenbik bana. Doğa da kaybolmuştu. Bir öğlen vaktiydi camın vurulduğunu duyar duymaz koşup penceri açtım. Çitlenbikti gelen, hemen sığınmıştı avuçlarımın arasına.. İçeri aldım. Avuçlarımın arasında gözlerime öyle acı baktı ki..Nedenini anlayamadım. Bir den başı yanına kaydı. Ölmüştü çitlenbik. Hem de ona yardım eden elin, avucumun içinde.

Gözyaşlarıma hakim olamıyordum artık. Koşarak gelmişti ve unutmamıştı beni. Seni seviyorum çitlenbik deyip başını öptüm. Onu bulduğum ağacın altına gömdüm. Değişik bir hüzün vardı içinmde. Yüreğim sızlıyordu sanki.
    Gözlerimin önünden onu bulduğum an ve ölümüne kadar geçen zaman film şeridi gibi aktı gitti.

Nezaman pencereden baksam, kuş cıvıltıları duysam çitlenbik aklıma geliyor.
    Avuçlarım da hissettiğim sıcaklığını birtürlü unutamıyorum. Seni hep seveceğim çitlenbik, seni unutmayacağım. Sen yüreğimdesin herzaman yüreğimde kalacaksın.

Menekşe Gülay
    gelincik
    gelincik
    Bizden Biri
    Bizden Biri

Durumum : Seni Unutmayacağım Çitlenbik Bolunm10
    Takım : Seni Unutmayacağım Çitlenbik 1447oh9 Cinsiyet : Seni Unutmayacağım Çitlenbik Female10
    Itibar : 11

Seni Unutmayacağım Çitlenbik Empty Geri: Seni Unutmayacağım Çitlenbik

Mesaj tarafından gelincik Cuma Tem. 31, 2009 11:05 am

tesekürler

Forum Saati C.tesi Nis. 27, 2024 4:13 am